Terug

Timo de Louweren wint Bredase voorleeswedstrijd READ2ME!

Donderdag 13 maart 2025 vond de Bredase finale van READ2ME!, dé voorleeswedstrijd voor brugklassers, plaats in de concertzaal van de Nieuwe Veste. De winnaar is Timo de Louweren van het Scala. Hij gaat Breda vertegenwoordigen tijdens de provinciale finale op woensdagavond 2 april in Cultureel Centrum Jan van Besouw in Goirle.

In een concertzaal vol publiek namen zeven kandidaten het tegen elkaar op: Kira-Celea van Laarhoven van het Michaelcollege, Mace Hulsenboom van het Graaf Engelbrecht, Timo de Louweren van het Scala, Job Dekkers van het Onze Lieve Vrouwelyceum, Dina Damrane van het Newmancollege, Pien Kesselaar van het Mencia de Mendoza Lyceum en Benjamin van IJserloo van het Michaelcollege. Om de beurt werden de kandidaten door presentatrice Stephanie Harkx op het podium geroepen en kort voorgesteld. Vervolgens lazen zij een fragment voor uit een zelfgekozen boek.

 

Timo viel op door zijn prettige voorleestempo, contact met het publiek, intonatie en stemgebruik. Hij wist de verschillende personages perfect naar voren te laten komen en nam het publiek zo mee in zijn verhaal. Hij werd na een lang juryberaad dan ook gekozen tot winnaar. Job Dekkers van het Onze Lieve Vrouwelyceum werd knap tweede met zijn fragment uit Doolhof Game van Maren Stoffels.

 

De jury bestond uit Ineke van de Steenoven, oud-docent Nederlands en eigenaar van letterlievend.nl, Vera Brans en Paula van Calker.  

 

READ2ME! is dé voorleeswedstrijd voor brugklassers. In tijden van ontlezing en afnemend leesplezier en -begrip is het hartverwarmend hoe de betrokken leraren Nederlands van de middelbare scholen het Michaelcollege, Graaf Engelbrecht, Newmancollege, Mencia de Mendoza Lyceum, Scala en het OLV hun brugklassers hebben geënthousiasmeerd, gemotiveerd en aangemoedigd om aan deze voorleeswedstrijd deel te nemen.  

 

De Bredase voorleesfinale is een lokale voorronde van de landelijke voorleeswedstrijd waarin uiteindelijk de beste voorlezers uit het hele land tegen elkaar uitkomen. Wie weet wordt Timo uiteindelijk de Nationale Voorleeskampioen van 2025!